Vis daugiau atsinaujinančios energetikos mūsų kasdienybėje. Ar pastebėjote pokyčius?

Ekspertai teigia, kad per artimiausius porą metų atsinaujinanti energetika taps didžiausiu elektros energijos šaltiniu pasaulyje.
Kasmet visame pasaulyje fiksuojant karščio rekordus tiek vyriausybės, tiek kiekvienas gyventojas pradeda rūpintis savo ir planetos ateitimi. Saulės kolektoriai, elektriniai automobiliai, vėjo turbinos – vis daugiau namų ūkių renkasi žaliuosius sprendimus reikiamai energijai gauti.
Didžiausia pažanga pastebima šalyse, laikomose didžiausiomis teršėjomis – Europoje, JAV, Kinijoje. Būtent čia atsinaujinantys šaltiniai jau šiemet turėtų padengti apie ketvirtį viso elektros energijos poreikio. Pokyčiams tęsiantis tokiu tempu žalioji revoliucija gali įvykti anksčiau nei tikėtasi.
Vyriausybės pagalba nutarusiems rinktis žaliąją energiją
Nors žalioji energija, elektromobiliai ir kitos energijos inovacijos daugiausia pasiekiamos pasiturintiems, nusprendę įsirengti saulės kolektorius ar šilumos siurblius, galite pasinaudoti vyriausybės siūlomomis subsidijomis.
Bet kuriuo atveju, tendencija rinktis žaliąją energiją ekspertus džiugina. Tarptautinė energetikos agentūra, analizuodama vartotojų pokyčius prognozuoja, kad iki 2025-ųjų atsinaujinantieji energijos ištekliai aplenks anglis ir taps pagrindiniu elektros energijos šaltiniu.
Atpigo greičiau nei buvo galima tikėtis
Maždaug prieš 30 metų aplinkosaugininkai ir žaliosios energijos atstovai pradėjo tiksliai kalbėti apie konkrečius planus, pritaikant atsinaujinančią energiją – elektra varomi automobiliai, vėjo turbinos ir saulės kolektoriai pamažu pradėti konstruoti ir naudoti kasdienėms reikmėms.
Tačiau tuomet pati technologija atrodė labai nišinė, per brangi ir nepatikima. Tokio išpopuliarėjimo ir atpigimo niekas nesitikėjo, bet šiemet fiksuojami skaičiai džiugina net ir didžiausius skeptikus – saulės energija atpigo net 83%, ličio jonų baterijų (naudojamų elektromobiliams) kaina per šį laiką krito 97%.
Švarios energijos ateitis
Teigiamos tendencijos, stebimos visame pasaulyje kelia džiugesį. Didžiausia pasaulio ekonomika, JAV numatė milijardines investicijas į atsinaujinančios energetikos infrastruktūrą (vadinamasis Infliacijos mažinimo aktas), o kartu ir į naujas darbo vietas. Postūmis, nepaisant politinių priešpriešų, itin ryškus, mat jau šiemet iš atsinaujinančių šaltinių ketinama pagaminti 23% visos reikalingos energijos.
10% per dešimtmetį gali atrodyti nedaug, tačiau tai labai tvirtas įrodymas, kad atsinaujinanti energetika užima vis didesnę dalį visame pasaulyje suvartojamos energijos. Tai vyksta net ir konservatyviose šalyse, kur pramonė neatsiejama nuo anglių gavybos. Elektromobiliai mūsų miestų gatvėse jau nėra egzotika, o ir bendra tendencija kelia džiugų lūkestį, kad švari ateitis jau daug arčiau.